Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 21.03.2011 09:08:13 

starost a péče


Králíček Teddy se při kvalitní péči může dožít 6-8 let,aby jeho život byl co nejlepší je třeba mu zajistit vhodnou skladbu krmiva,vhodné ubytování a veterinární péči.


Krmení:

Králík je býložravec proto jeho stravou je krmivo pouze rostliného původu.Nejdůležitější složkou stravy je seno,králíček k němu musí mít neustálý přístup,aby neměl problémy s trávením.Vhodnou složkou krmiva jsou různé směsi zrnin,granulky,ovesné vločky,zelenina,ovoce a přes sezonu zelené krmení.Vhodným doplnˇkem stravy je podávání větviček z ovocných stromů nebo tvrdé pečivo,aby si králíček mohl brousit zoubky.Samozřejmostí je stálý přístup k vodě

Péče:

Aby byl králíček stále krásný a vypadal jako nadýchaný obláček je třeba ho několikrát týdně pročesat.Občasně zkrátit drápky

Veterinární péče:

Králíčka je vhodné nechat očkovat proti moru a myxomatoze,očkování se provádí od 10. týdne věku mláděte a doporučuje se přeočkování po půl roce.

Ubytování:

Vhodné bydlení pro králíčka je klec,která by měla být vybavená jesličkama na seno,miskou na krmení a napáječkou.Velikost klece by měla být minimálně 70 cm,ale čím větší tím lepší.Misky jsou vhodné z těžšího materiálu,aby je králíček nemohl vysypávat.

TOPlist